• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Anadolu Kültürünü Araştırma ve Doğasını Koruma Derneği
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

AKAD'ın Yaptığı Çalışmalar

AKAD’ın YAPTIĞI ÇALIŞMALAR

 1. İstanbul Valiliği tarafından İstanbul’daki bütün okullarda uygulanan  Çevre Eğitimi Projesinin İstanbul il yönetiminde ve 11 ilçenin ilçe yönetimlerinde yer almaktayız. Kasım 2005 tarihinden bugüne kadar bu proje için 500 okulun müdürlerine ve öğretmenlerine konferanslar  verdik. Bu çalışmalar birkaç yıl daha böyle yoğun devam edecektir.

2. 2005 yılı Temmuz ayında dünya çocukları arasında kardeşliği ve tanışmayı sağlamak amacıyla Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac’ın himayesinde gerçekleştirilen Dünya Çocukları Buluşmasına Türkiye’den 50 çocuğun katılışını organize ettik.

3. 2005  Aralık ayında Fransa Cumhurbaşkanı ile UNESCO Fr. himayesinde ve SPF desteğiyle Paris'te DÜNYA DAYANIŞMASI HAREKETİoluşturuldu. Toplantıya Türkiye’den AKAD Başkanı A. Aydın katıldı. AKAD “Dünya Dayanışması Hareketi”nin Türkiye  partneridir.

4. 2011 yılında “DÜNYA DAYANIŞMA HAREKETİ-AKDENİZ ÜLKELERİ ÖRGÜTLERİ” toplantısını Türkiye’de yaptık. M. Sinan Üniversitesikatkısıyla Üniversitede 3 gün süren toplantılarda ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğumuz gibi ülkeler arasında yakın iş birliği kararı alarak yapılacak çalışmalara zemin hazırladık.

5. 2010-2011 eğitim yılında “İSTANBUL VALİLİĞİ OKULLAR PROJESİ”ni hayata geçirdik. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğününkatkılarıyla yürüttüğümüz bu proje ile İstanbul’daki okullar, bir arada, okulları adına hatıra ormanı oluşturma olanağına kavuştular. On binlerce öğrencinin katılıp bizzat fidan diktiği 4. yılına giren bu projemiz, büyük bir ilgi ve katılımla devam etmektedir.

6. 2013 yılında başlamak üzere uzun yıllar sürecek “SEVGİ VE DAYANIŞMA PROJESİ”ni uygulamaya koymuştur, projemiz devam etmektedir.

7. Birkaç yıl önce görüşmelere başlanıp geliştirilerek 15.12.20117 tarihinde Harran Üniversitesi Rektötlüğü ile bir protokol imzalanmış ve  HARZEP-Harran Zeytincilik Eğitim ve Üretim Projesi hayata geçirilmiştir.

 

 

Hava Durumu
Saat