• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Anadolu Kültürünü Araştırma ve Doğasını Koruma Derneği
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

İş Birliği Yaptığımız Kuruluşlar

DAYANIŞMAYI TÜM DÜNYA BİRLİKTE YAŞASIN İSTİYORUZ

Dünya kötüye gidiyor, adeta sallanıp duruyor; doğal afetler, insanların çılgınlığı, toplumların tümünün geleceğini karanlığa itiyor.

Dayanışma yaşamın pırıltısı, eşitliğin en güzel destekçisidir. Amacımız başka ülkelerle dayanışmayı bir zorunluluk galine getirmek değil, hep birlikte bir dayanışma zinciri oluşturmaktır. Konuyla ilgili bazı sivil toplum örgütlerinde güçlü ve coşkulu çalışmalara ve gerçek bir gönüllülüğe şahit oluyoruz.

  Mücadele ettiğimiz amaçlar farklı olsa da AIDS gibi insanlığı tehdit eden hastalıklarla mücadele etmek, çocukların öğrenimi, kadınların ve erkeklerin eğitilmesi, çevre duyarlılığı, uzun vadede insanlığın gelişmesi ve şartlarının iyileştirilmesi adına yapılacak çalışmalar hedeflerden birkaçıdır.

  Kadın ve çocukların uyuştururcuya ve uyuşturucu ticaretine alet edilmelerinin önlenmesi için mücadele ediyor ve onların bundan korunmasına çalışıyoruz. Çalışmalarımızda binlerce insanı dayanışma ile ayakta tutmaya  ve duyarlılığı sağlamaya gayret ediyoruz.

  5 kıtadan 2000 çocuğu 24 Ağustos 2005’te Paris’te toplayarak yetişkinlere yeni bir yol göstererek paylaşmayı ve diğerlerine kucak açmayı aşıladık. Bu sayede dünya üzerinde  dayanışma ağı kurarak “DÜNYA KARDEŞLİĞİ”ni  oluşturduk.

  Eşitlik ilkesinden yola çıkarak birbirimize yardım ederek ortak hedefle, birbirimizin partneri olmak suretiyle, karşılıklı saygı ile yeni bir dünya kuruyoruz.

  “Secours Populaire Français (Fransız Halk Yardımı)” Derneğinin 60. yılı onuruna hep birlikte “DÜNYA DAYANIŞMASI HAREKETİ”ni gerçekleştirmek ve buna katılmak istiyoruz. Oluşturacağımız ortak tarihimizin yeni zengin bir sayfasını birlikte yazmak istiyoruz.

  Globalleşme, dünyalı olma, bizim için bir gereklilik olduğu gibi aynı zamanda bir sorumluluktur. Dünyalı olma, insani değerleri taşımak, yeniden oluşturmak için harekete geçmek, yaratmak ve yapmaktır.

  İnsanlığı tehdit eden bütün sıkıntılara karşı tüm enerjimiz ve gücümüz ile karşı koymak için, yardım edip geliştirmek için el birliğiyle çalışmalıyız.

  Bizi birbirimize bağlayan sınır tanımayan evrensel değerler, yüreğimizdeki gerçek gücün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Düşüncemiz, dinimiz, etnik kökenimiz ne olursa olsun el ele, karşılıklı saygı ilkesiyle sıkıntıda olan her bireyin yanında ve yakınında olmalıyız.

  5 kıtadan içten ve gönüllü olan herkesle bu dayanışma ağını büyütüp daha etkin duruma getirmek en büyük arzumuzdur.

 

SECOURS POPULAİRE FRANÇAIS                         
(FRANSIZ HALK YARDIMI)                                 

Secours populaire français                                                               

9/11 rue Froissart                                                                                          
75140 Paris Cedex 03 Tlf.                                                             

Tél. : 01 44 78 21 00        

www.secourspopulaire.fr

Hava Durumu
Saat